mecz koszykówki ludzie na trybunach

Celem OSiR Wola jest działanie na rzecz mieszkańców w zakresie organizacji zajęć sportowych i rekreacyjnych, zawodów i imprez sportowo - rekreacyjnych, tworzenie warunków do upowszechniania i uprawiania sportu, tworzenie i udostępnianie bazy sportowo-rekreacyjnej.
W naszych zasobach znajdują się trzy pływalnie oraz dwie hale sportowe.

Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Wola działa na mocy Uchwały Rady Gminy Warszawa - Centrum z dnia 4 czerwca 1998 r. Początkowo składał się z pływalni „Delfin” mieszczącej się przy ul. Kasprzaka 1/3. Następnie w 2000 r. dołączyła do niej pływalnia „Nowa Fala” (ul. Garbińskiego 1) oraz hala sportowa „Reduta” (ul. Redutowa 37). Zaś w 2001 r. pływalnia „Foka” (ul. Esperanto 5) oraz hala sportowa „Koło” (ul. Obozowa 60). Obecnie OSiR Wola funkcjonuje w oparciu o 5 obiektów sportowych.

Od lipca 2020 roku na mocy uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy OSiR Wola został  przekształcony w jednostkę budżetową.

Wszystkie nasze obiekty znajdują się w bliskim sąsiedztwie szkół podstawowych, dlatego też pierwotnie głównym celem Ośrodka była nauka pływania dzieci i młodzieży uczęszczających do wolskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Dziś przedmiotem działalności Ośrodka jest realizacja zadań z zakresu kultury fizycznej upowszechniającej różne formy rekreacji zgodnie z zadaniami określonymi w Statucie. Podstawową jego działalnością są:

• nauka i doskonalenie pływania dzieci i młodzieży,
  • organizacja zajęć kultury fizycznej, treningów, zawodów sportowych, meczów, imprez sportowo-rekreacyjnych.

Wszystkie nasze obiekty zostały wybudowane przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych dotyczących między innymi obiegu, regulacji i oczyszczania wody.

Dyrekcja

Zgodnie ze Statutem Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wola z dnia 20 stycznia 2022 roku, Ośrodkiem kieruje jednosobowo Dyrektor przy pomocy nie więcej niż dwóch zastępców.

Dyrektor Arkadiusz Werelich

Zastępca Dyrektora Bożena Krupińska