null

Lodowisko – V Poprzeczna

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcia lodowiska z mieszkańcami na łyżwach
Autor: Kinga Ciukta/OSiR Wawer

Lodowisko w OSiR Wawer Anin przylega do głównego budynku OSiR Wawer Anin. Znajduje się na dworze, ale jest zadaszone. Dbamy o osoby ze spektrum autyzmu. W godzinach 9.00-10.30 zachowujemy ciszę i wyłączamy muzykę.

Informacje ogólne

Szanowni Klienci, informujemy że lodowisko jest czynne do 3.03.2024r.

Główna płyta lodowiska

Składa się z głównej płyty lodowiska o powierzchni 600 m2, z której jednocześnie może korzystać 100 osób.  

Płyta lodowiska dla najmłodszych

Ślizgawka dla najmłodszych ma 60 m2.

Bilety wejścia na lodowisko można kupić też poprzez Internet. Bilety te przeznaczone są dla osób tylko z własnym sprzętem, które nie korzystają z wypożyczalni. Link do rezerwacji: https://rezerwacje.osir-wawer.warszawa.pl:9443/login

Regulamin

Cennik

Wyposażenie, dodatkowe atrakcje

  • Na terenie obiektu znajduje się wypożyczalnia łyżew dla dzieci i dorosłych oraz pingwinków do nauki jazdy dla najmłodszych.
  • Dostępne są również płozy i kaski.
  • Cechą charakkterysztyczną lodowiska w Aninie jest estetyczne zadaszenie.
  • Dzięki oświetleniu i ozdobom w trakcie świąt i wydarzeń lodowisko jest wyjątkowe w skali całej Warszawy.
  • Tworzą świąteczne ozdoby i oświetlenie. Na łyżwach jeździ się u nas w rytm przebojów muzycznych.

Do dyspozycji łyżwiarzy są szafki zamykane na kluczyk i wypożyczalnia łyżew. W okresie letnim, wiosennym i jesiennym w miejscu lodowiska funkcjonuje nowocześnie zorganizowany Skatepark.

Adres

Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer
 ul. V Poprzeczna 22
04-611 Warszawa-Anin

Kontakt

telefon 48785990093
mail a.wolska@um.warszawa.pl

Rezerwacje dla grup szkolnych 

48224437079

Zajęcia sportowe

Nigdy nie jest za późno, by zacząć jeździć na łyżwach. Dzięki szkółkom i profesjonalnym trenerom wizyty na lodowisku w OSiR Wawer Anin już od początku nauki jazdy na łyżwach będą wielką przyjemnością. 

W OSiR Wawer zajęcia prowadzą:

Szkółka AXEL telefon 48606757678

Szkółka SHARK TEAM serwis internetowy https://sharkteam.pl/shark-lyzwy.html

Szkółka IZABELA JACH telefon 48506696523, serwis internetowy https://www.facebook.com/Izabela-Jach-trenerinstruktor-1734013830075925

Pinkskate Anna Stelmaszczyk telefon 48603303166, serwis internetowy https://pinkskate.pl/

O czym musisz wiedzieć, zanim założysz łyżwy po raz pierwszy?

Łyżwy – kupić czy wypożyczyć?

Nasze lodowisko ma wypożyczalnię sprzętu.  Musisz jednak wiedzieć, że nauka i stałe jeżdżenie na łyżwach pójdzie Ci łatwiej i przyjemniej, jeśli dobrze dopasujesz swoje nowe łyżwy – a trudno o to przy odbiorze losowej pary, często jedynej dostępnej w Twoim rozmiarze. 

Łyżwy figurowe czy hokejowe?

Łyżwy figurowe nie służą tylko do kręcenia piruetów, a hokejowe – do pościgów za krążkiem! Oba typy świetnie sprawdzają się także w jeździe rekreacyjnej. Każdy z nich ma sporo zalet, istotnych dla początkujących łyżwiarzy. Krótka, zaokrąglona płoza hokejowa nie haczy o lód, więc będziesz rzadziej się potykać, a twardy but dobrze trzyma stopę. Figurówki są natomiast znacznie lżejsze, a ząbki z przodu płozy ułatwią Ci naukę hamowania i pomogą złapać równowagę. Niezależnie od ostatecznego wyboru, musisz pamiętać o jednym: Twoje łyżwy będą bezpieczne i wygodne tylko wtedy, gdy dobrze je dopasujesz. Przy dobieraniu rozmiaru zostaw sobie przynajmniej 0,5 cm zapasu w bucie.

Ubierz się wygodnie i nie przesadź ze zbyt ciepłym ubraniem

Możesz jeździć w każdym stroju, byle było Ci wygodnie i ciepło. Niezawodny ubiór „na cebulkę” sprawdzi się także i na lodowisku – w razie potrzeby szybko dodasz lub odejmiesz jedną z warstw. Nie zapomnij o rękawiczkach.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Na lodowisku nie ma obowiązku noszenia kasku ani ochraniaczy, ale zawsze warto zaopatrzyć w nie dzieci. Nakolanniki i ochraniacze na łokcie mogą poprawić i Twoje samopoczucie, jeśli na początku nauki bardzo boisz się upadków. Zapoznaj się także z podstawowymi zasadami łyżwiarskiej etykiety. Wszyscy jeżdżą w jednym, wyznaczonym kierunku.

Trenuj równowagę na płozach

Przed wjazdem na taflę dobrze więc poćwiczyć równowagę. To ułatwia naukę jazdy na łyżwach. W tym celu załóż na płozy ochraniacze i przespaceruj się przy zewnętrznej stronie bandy, asekurując się rękami. 

Zachowaj prawidłową postawę na łyżwach

Poruszaj się na lekko ugiętych kolanach, nie wysuwając zanadto bioder na boki. Stopy powinny być oddalone od siebie, jednak nie bardziej, niż na szerokość barków. Lekkie wychylenie w przód ułatwi Ci utrzymanie równowagi i balans ciałem. Ważna jest także pozycja głowy. Staraj się obejmować spojrzeniem najbliższe kilka metrów.

Pierwsze kroki na lodzie

Wejdź na taflę i przemieszczaj się powoli wzdłuż bandy, przez cały czas trzymając się barierki. Gdy poczujesz się pewniej, puść podpórkę, pochyl się do przodu i szeroko rozłóż ręce. Oczywiście, najlepiej sprawdziłyby się rady fachowego instruktora, ale nie każdy może pozwolić sobie na prywatne lekcje. Na pewno wielu z Twoich znajomych swobodnie śmiga na łyżwach, a wspólne popołudnie na lodowisku będzie świetną zabawą! Często wystarczy, gdy druga osoba „holuje” Cię, trzymając za rękę przez kilka lub kilkanaście pierwszych "okrążeń". Szybko zorientujesz się, jak trzeba się poruszać; bardzo możliwe, że jeszcze przed zejściem z lodu będziesz jeździć samodzielnie!

Sesje na lodowisku

Zapraszamy na sesje na lodowisku w godzinach:

9.00-10.30

11.00-12.30

13.00-14.30

15.30-17.00

17.30-19.00

19.30-20.45

Zdjęcia lodowiska z mieszkańcami na łyżwach