null

Wiosenny Test Coopera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie startujących uczestników Testu Coopera na bieżni lekkoatletycznej, w oddali zielona brama startowa, po prawej stronie namiot
Autor: AZS Warszawa

Czy Ursus pokaże moc podczas Testu Coopera dla wszystkich? Przez cały maj biegacze i biegaczki będą się starali trzymać tempo podczas kolejnej odsłony Testu Coopera dla Wszystkich. W samej tylko Warszawie wiosenny sprawdzian formy odbędzie się w trzech lokalizacjach: w tym m.in w Ursusie. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w akcji „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”.

Nieważne czy forma kojarzy ci się tylko z wypiekami, a może masz ochotę na to by poprawiać swoje wyniki? To wydarzenie jest dla każdego. Tylko od ciebie zależy też jaki dystans pokonasz, a ograniczać cię będzie tylko upływający czas. Po upływie 12 minut uczestnicy zatrzymają się na bieżni i sprawdzą jaki dystans pokonali. Wyniki porównują w tabelach opracowanych przez dr. Kennetha H. Coopera.

Przykładowo kobieta w wieku 20-29 lat pokonując od 2200 do 2700 metrów uzyska wynik dobry, a jej rówieśnik na ten sam rezultat musi „zapracować” pokonując między 2400 m a 2800 m. Natomiast uczestnicy w grupie wiekowej 30-39 lat na wynik bardzo dobry muszą zaliczyć ponad 2700 m (panowie) i ponad 2500 m (panie). Najważniejszy jednak jest udział, a swój rezultat zawsze można spróbować poprawić jesienią.

W niedzielę 14 maja test przeniesie się do Ursusa, a dokładnie na stadion OSiR-u przy ul. Sosnkowskiego 3. Wydarzenie odbywać będzie od godziny 10 do 16, a uczestnicy startować będą seriami co 20 minut. Ursus to już niemal stały punkt na mapie tej zabieganej akcji, a  przelatujące co pewien czas samoloty i zgłoszenia trwające do zamknięcia biura zawodów wpisały się w krajobraz wydarzenia. Jesienią 2022 roku pobiegło tam 687 osób pokonując łącznie 1 348,23 km. Rekord frekwencji jest tam jeszcze większy i tym razem organizatorzy też liczą na siłę Ursusa.

Od kilku lat w Warszawie w ramach Testu Coopera dla Wszystkich prowadzona jest też akcja „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. Placówka dla której pobiegnie najwięcej osób otrzyma czek o wartości 3000 zł na zakup sprzętu sportowego. Nagrodę ufundował Decathlon Warszawa. Ważne jest, żeby zgłaszając się w polu szkoła/uczelnia/drużyna wpisać swoją lub zaprzyjaźnioną szkołę.

Organizatorem Testu Coopera dla Wszystkich jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Partnerem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU SA, Dobra Drużyna PZU, Decathlon Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

https://testcoopera.pl/