null

Ursus sprawdzi formę w Teście Coopera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
plakat z tesktem informującym o wydarzeniu test coopera
Autor: AZS Warszawa

Tej jesieni mieszkańcy Warszawy będą mieli aż pięć okazji, żeby sprawdzić stan swojej kondycji podczas Testu Coopera dla Wszystkich. Na półmetku akcji uczestnicy spotkają się w Ursusie już 1 października. Choć udział w próbie jest darmowy, to włożony wysiłek nie idzie tu na darmo. 

 

Test Coopera dla Wszystkich od lat promuje aktywność fizyczną i zachęca do rozpoczęcia przygody ze sportem. Chociaż całe wydarzenie rozgrywa się na stadionowej bieżni, to nie jest skierowane wyłącznie do zapalonych biegaczy i biegaczek. Jak sama nazwa wskazuje sprawdzić się mogą tu wszyscy bez względu na wiek, płeć czy aktualną formę. Dla amatorów biegania test będzie miłą odmianą, bo nie ma tu klasycznej linii mety. 

 

Sama próba trwa jedynie 12 minut i polega na nieprzerwanym biegu lub marszu. Po upływie tego czasu uczestnicy zatrzymują się na bieżni i sprawdzają jaki dystans pokonali. Wynik uzyskany w metrach sprawdza się w specjalnych tabelach opracowanych przez dr. Kennetha Coopera, który uznawany jest też za pioniera aerobiku.

 

Przykładowo kobieta w wieku 30-39 lat, żeby uzyskać wynik dobry musi pokonać dystans od 2000 do 2500 m, a jej rówieśnik żeby otrzymać ten sam wynik musi przebiec od 2300 do 2700 m. Chłopcy w wieku 17-19 lat na rezultat dobry muszą przebiec od 2700 do 3000 m, a dziewczęta od 2100 do 2300 m. Czy jesteś ciekaw ile Ty pobiegniesz w ciągu 12 minut?

 

W każdej ze stołecznych lokalizacji w których szkoła na rzecz której pobiegnie najwięcej osób wygrać będzie mogła czek na zakup sprzętu sportowego o wartości 3000 zł. Nagrodę ufundował Decathlon Warszawa i to w sklepach tej marki będzie można niezbędne zakupy.

 

Przypomnijmy, że jesienią 2022 roku w Ursusie uczestniczyło 687 osób w wieku od 4 do 72 lat. Co pokazuje tylko, że jest to wydarzenie dla wszystkich. Łącznie uczestnicy pokonali wtedy 1 1348, 23 km. Czy w tym roku na stadionie OSiR Ursus uda się poprawić ten rezultat?        

 

Początek akcji w niedzielę o godzinie 10 przy ul. Sosnkowskiego 3. Biegacze będą ruszali falami co 20 minut do 15:40. Udział jest darmowy. Obowiązują zgłoszenia na kolejne godziny, tak żeby uniknąć tłoku na bieżni. Rejestrować można się przez stronę internetową.       

Organizatorem Testu Coopera dla Wszystkich jest AZS Warszawa. Partnerem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU SA, Dobra Drużyna PZU, Narodowe Centrum Badania Kondycji Fizycznej, Firma Gepard, Veolia, a także Urząd Dzielnicy Ursus m.st Warszawy, OSiR Ursus.

Zapisy: https://testcoopera.pl/warszawa-ursus/