null

OSiR Praga-Południe m. st. Warszawy oraz Centrum Promocji Kultury Praga-Południe zapraszają do odwiedzenia w Noc Muzeów słynnego gabinetu z filmu „Miś” Stanisława Barei

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Noc Muzeów informacje w tekście
Autor: OSiR Praga-Południe

To właśnie w pokoju w budynku Stadionu „Podskarbińska” swój gabinet miał Prezes Klubu Sportowego „Tęcza” - Ryszard Ochódzki.

OSiR Praga-Południe m. st. Warszawy oraz Centrum Promocji Kultury Praga-Południe zapraszają do odwiedzenia w Noc Muzeów słynnego gabinetu z filmu „Miś” Stanisława Barei. To właśnie w pokoju w budynku Stadionu „Podskarbińska” swój gabinet miał Prezes Klubu Sportowego „Tęcza” – Ryszard Ochódzki. W gabinecie można obejrzeć m.in. słynną szafę i inne rekwizyty, które zostały przez obiekt wypożyczone do filmu. To w tym miejscu niezapomniane “Łubu dubu...“ wyśpiewał trener II klasy Wacław Jarząbek.

Zobacz też, jak wiele zmieniło się na Stadionie "Podskarbińska", wykonaj rzut dyskiem i oszczepem made in USRR oraz poznaj historię obiektu. To wyjątkowa okazja zobaczyć, jak udało się zachować na mapie Dzielnicy Praga-Południe miejsce z niepowtarzalnym charakterem, tak silnie związanym z historią polskiej kinematografii.

Zapraszamy w Noc Muzeów – 13.05.2023 roku od godz. 19.00 do godz. 1.00.

Adres: Stadion "Podskarbińska", budynek administracyjny, I piętro, ul. Chrzanowskiego 23.

Pełen przewodnik po atrakcjach Nocy Muzeów dostępny pod linkiem

Podziękowania dla Centrum Promocji Kultury za możliwość udostępnienia w Noc Muzeów tego niepowtarzalnego gabinetu. Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Centrum Promocji Kultury.