Dwudniowy Turniej Niepodległościowy w Hali "Siennicka" - fotorelacja

Kobiety o mężczyźni grają w koszykówkę podczas Turnieju Niepodległościowego 17 i 18 listopada w Hali "Siennicka". Zawodnicy otrzymują medale oraz przygotowane zostały puchary.
Autor: Organizator

17-18 listopada w Hali „Siennicka” odbył się V Turniej Niepodległościowy. Współorganizatorami turnieju byli Fundacja Kasi Dulnik i OSiR Dzielnicy Praga-Południe. Turniej objęty był Patronatem Honorowym Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.
Impreza była jednym ze sprawdzianów przed rozgrywanymi w czerwcu przyszłego roku ME Maxikoszykówki we włoskim Pesaro.

W turnieju, który przebiegał w rodzinnej i sportowej atmosferze, najlepsze okazały się koszykarki z Warszawy i koszykarze z Poznania.

MVP turnieju została Agnieszka Pietraszek (Warszawa) i Sebastian Jurdziński (Poznań). Puchary dla MVP wręczyli przedstawiciele OSiR Praga-Południe Dariusz Dombrowski zastępca Dyrektora OSiR Dzielnicy Praga-Południe i Kinga Ciukta Kierownik Działu Programów i Marketingu OSiR Dzielnicy Praga-Południe, a zegarki od Polski Związek Koszykówki wręczył Prezes Grzegorz Bachański.

Kolejność zespołów kobiecych:

• Warszawa
  • Kobiety na boiska (Łódź)
  • Stowarzyszenie Twarde Babki (Toruń)
  • Lębork

U mężczyzn natomiast:

• Poznań
  • Gdańsk
  • Rybnik Legends
  • Koszalin
  • Zielony Rybnik
  • Zielona Góra
  • Warszawa
  • Tarnów
  • Rzeszów

Wybrani zostali również najlepsze zawodniczki i zawodnicy zespołów. Nagrody dla nich ufundowała firma Tagomago.

• Marta Zylczynska
  • Magda Bojarska
  • Kasia Nitecka
  • Krzysiek Sałata
  • Michał Skalik
  • Dawid Łuć
  • Tomek Szymura
  • Łukasz Samel
  • Marcin Molga
  • Grzesiek Wojtyński
  • Paweł Wittstock

Miłym akcentem, podczas zakończenia, była prezentacja książki "Koszykówka kobiet w Polsce 1928-2022", której autorem jest koszykarz Michał Skalik. Do zobaczenia za rok.