null

29 września „Z maty na igrzyska”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.09.2023 09:00 - 29.09.2023 16:00
Autor: Organizator

29 września w godzinach 9.00-16.00 w Hali „Siennicka” OSiR Dzielnicy Praga-Południe odbędzie się event rekreacyjno-sportowy „Z maty na igrzyska” organizowany przez Polski Związek Zapaśniczy.

Celem imprezy jest popularyzacja zapasów, krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Urozmaicenie zajęć wychowania fizycznego o ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy
z mocowaniem. Budowanie świadomości dzieci, nauczycieli oraz rodziców w zakresie bezpieczeństwa w sporcie oraz identyfikacja talentów sportowych.

Uczestnikami wydarzenia mogą być dzieci i młodzież / uczniowie szkół podstawowych.

W imprezie sportowej może wziąć udział każde dziecko, które przedstawi podpisane przez rodziców / opiekunów prawnych zgłoszenie. Wypełnione zgłoszenie prosimy przesyłać na adres mailowy: k.karwowska@pzz.org.pl najpóźniej do 27 września. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z panią Krystyną Karwowską tel.: 795 205 452

Przykładowe gry i zabawy:

1. Drużynowe przeciąganie liny:

Dwie drużyny składające się z 6 reprezentantów starają się przeciągnąć linę na swoją stronę.

2. Wyścigi na materacach:

Drużyna składająca się z 6 zawodników stoi na linii startu, którą może być koniec maty. Na sygnał sędziego przeciągają ( w pięć osób) jednego z uczestników na drugi koniec maty w wyznaczone miejsce a następnie wracają na linię startu i w ten sam sposób przeciągają następnych, tak żeby każdy z drużyny został przewieziony. Konkurencja kończy się w momencie jak wszyscy uczestnicy z materacem wrócą na linię startu.

3. Wyścig numerków:

Drużyny składająca się z 6 zawodników siedzą na „zonie” maty zapaśniczej. Każdy z uczestników poszczególnych drużyn ma przypisany numerek. Na sygnał sędziego poszczególne „numerki” starają się jak najszybciej dobiec do środka maty i podnieść szarfę znajdującą się na niej, podnosząc ją do góry.

4. Berek dookoła materaca:

Jeden uczestnik stoi na czworakach (z kolanami uniesionymi do góry) za krótszym bokiem materaca o wymiarach 2x1m. Sędzia ustala który z zawodników goni a który ucieka. Na sygnał sędziego przez 10 sekund jeden zawodnik stara się dotknąć uciekającego w dowolną część ciała. Następnie w tych samych parach jest zmiana, tak żeby każdy uciekał i gonił.

5. Wyrywanie ogonków:

Uczestnicy wkładają koszulki do spodenek a następnie w spodenki wkładają „ogonki” z szarf. Na sygnał próbują wyrwać „ogonek”.

6. Wyrywanie piłek:

Uczestnicy z poszczególnych drużyn ustawiają się przed piłką, opierają na niej dłonie i na sygnał sędziego starają się wyrwać piłkę przeciwnikowi i opanować ją podnosząc ją do góry

Przed rozpoczęciem wszystkie konkurencje zostaną szczegółowo omówione i zaprezentowane uczestnikom.

Projekt dofinansowany z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.