Wioślarski Tytan Warszawy w CRS Bielany

Autor: CRS Bielany

W hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego odbyły się 15 listopada zawody wioślarskie! Nie, to nie żart. Rywalizowano bowiem na ergometrach wioślarskich, a do tego specjalnych kilkusetmetrowych torów na wodzie nie potrzeba.

Zawody odbyły się w ramach programu Wioślarski Tytan Warszawy 2023.

Impreza organizowana od 2014 roku przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie adresowana jest do uczniów szkół podstawowych z klas 5-8.

Tegoroczna edycja odbywa się na terenie 13 dzielnic Warszawy. Zadaniem startujących jest pokonanie w ciągu 1,5 minuty jak najdłuższego dystansu na wspomnianym ergometrze wioślarskim. Zawodnicy, którzy uzyskają najlepsze wyniki awansują do finału, który odbędzie się 13 grudnia. Gospodarzem finałów będzie OSiR Mokotów.

Zawody w CRS Bielany zgromadziły 230 uczestników. Była to rekordowa liczna startujących.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Maciej Śliwiński Dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany i Anna Szymczak-Gałkowska Dyrektor CRS Bielany.

W trakcie otwarcia Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany otrzymał pamiątkowy medal z okazji 45-leciaWarszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Po kilkugodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

Dekoracji dokonywała m.in. Anna Szymczak Gałkowska Dyrektor CRS Bielany.

Do finału z dzielnicy awansowało po pięć dziewcząt i pięciu chłopców z V, VI, VII i VIII klasy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni statuetką Wioślarskiego Tytana Warszawy, medalem oraz okolicznościową koszulką z logotypem w której będą reprezentować dzielnicę w finale.

Główną nagrodą jest jednak Profesjonalny Ergometr Wioślarski, który po wielkim finale na Mokotowie przypadnie szkole reprezentowanej przez zwycięskich zawodników.