Ekologia i Sport w CRS Bielany

Autor: CRS Bielany

W CRS Bielany w czwartek, 23 listopada był dzień niezapomnianych wrażeń dla dzieci. Było ekologicznie i sportowo.

W hali sportowej CRS Bielany odbyła sie impreza sportowo – rekreacyjna Ekologia i Sport z CRS Bielany wraz z warsztatami.

Udział w tym edukacyjno-sportowym wydarzeniu wzięło ponad 260 dzieci z bielańskich szkół.

Na początku głos zabrali, witając młodych uczestników, Anna Szymczak-Gałkowska Dyrektor CRS Bielany oraz Włodzimierz Piątkowski - zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany .

Rozmawiali oni z dziećmi o ekologicznych postawach. Rozmowę tę kontynuowali mówiąc o odnawialnych źródłach energii przedstawiciele firmy, która montowała na obiektach CRS Bielany panele fotowoltaiczne. Dzieci mogły również zobaczyć film CRS Bielany.

Młodym uczestnikom warsztatów został również wyświetlony film pokazujący właściwe zachowania proekologiczne.

Potem zaczęła się część rozrywkowa. Przy muzyce odbywały się liczne gry, konkursy i zabawy zawierające informacje jak dbać o środowisko naturalne.

Poprowadzili ją doświadczeni wodzireje ubrani w atrakcyjne stroje tematyczne. Wśród konkursów było m.in. zagadkowe koło fortuny, którym mógł zakręcić każdy z uczestników warsztatów losując pytanie.

Był też konkurs poświęcony segregacji odpadów. Odpowiedzi były nagradzane nagrodami przygotowanymi przez CRS Bielany.

Nie zabrakło konkurencji sportowych. Dzieci rywalizowały w rzucie woreczkami do celu, konkursie tańca, slalomie w workach oraz wielu innych ciekawych konkurencjach.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs jazdy na stacjonarnych rowerach generujących energię elektryczną napędzającą wyścigowe samochodziki. Innym niestandardowym konkursem był slalom w goglach zmęczonych oczu.

Wymienić wszystkiego co działo się tego dnia w CRS Bielany nie sposób, ale było ekologicznie, sportowo i radośnie.

W celu zagwarantowania dobrej zabawy organizator wydarzenia, którym było CRS Bielany zadbał również o urządzenia pneumatyczne do których ustawiały się kolejki.

Dzieci oblegały też stanowisko ze zmywalnymi tatuażami.

W sumie był to dzień niezapomnianych wrażeń.