null

Bezpłatny marsz Nordic Walking

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika. Zaproszenie na Nordic Walking oraz jogę.

Zapraszamy na bezpłatny marsz Nordic Walking, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 kwietnia w godz.: 11:30-13:00 w ramach wydarzenia Aktywni Bezpieczni.
Miejsce zbiorki – Kompleks Sportowy ul. Lindego 20.
Zabierzcie ze sobą kijki.

Marsz prowadzi Krzysztof Człapski Mistrz Europy Nordic Walking 2021, wielokrotny Mistrz Polski oraz medalista Mistrzostw Świata i Europy w Nordic Walking. Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności fitness – ćwiczenia psychofizyczne (Joga,Tai Chi, Qiqong), entuzjasta i pasjonat Nordic Walking, swoją działalność koncentruje na popularyzacji tej dyscypliny w Polsce i za granicą.

Niezwykle ważną zaletą nordic walking, jest to, że może go uprawiać niemal każdy. To nie tylko dobry sposób na zgubienie wagi, ale również przyspieszenie metabolizmu.

Chociaż nordic walking w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodego pokolenia, to mogą go uprawiać również osoby starsze. Jest to dla nich bezpieczna forma aktywności właśnie ze względu na kije, które stanowią dodatkowe punkty podparcia, pomagając utrzymać równowagę i tym samym ograniczając do minimum ryzyko wystąpienia kontuzji.

Ponadto odciąża stawy: kolanowe, biodrowe oraz stóp, co sprawia, że nordic walking jest bezpieczny również dla osób z nadwagą.

Zaleca się go również dla tych, którzy borykają się z cukrzycą. Jednak wtedy należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego tętna.

We wszystkich przypadkach jednak ważna jest prawidłowa technika oraz trening poprzedzony krótką rozgrzewką, by zapobiec wystąpieniu kontuzji.

Po marszu Krzysztof Człapski poprowadzi dla Was zajęcia jogi o 13:00 na hali sportowej.

Opis całego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/527826062659721

Grafika. Zaproszenie na Nordic Walking oraz jogę.