null

Międzynarodowe zawody weteranów w judo

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Grupa judoków pozująca na tle baneru z nazwą zawodów. Szczegóły w treści artykułu.
Polscy judocy ze zdobytymi medalami w Warsaw Veteran European Cup 2024

W miniony weekend hala sportowa BOS przy ulicy Strumykowej 21 gościła Warsaw Veteran European Cup 2024, który przyciągnął na Białołękę reprezentacje z 28 krajów!

Po raz pierwszy Europejski Związek Judo (EJU) zaplanował w tym roku serię zawodów o Europejski Puchar Weteranów. Drugim przystankiem w ramach cyklu Pucharu Weteranów 2024 była Warszawa. Ponad 120 judoków z 28 krajów zgromadziło się w białołęckiej hali sportowej, aby rywalizować w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.

Sobota była prawdziwym świętem judo, które połączyło ludzi z różnych zakątków świata w duchu fair play i przyjaźni. Byliśmy świadkami wielu widowiskowych walk. Zawodnicy pokazali, że judo nie ma granic wieku, najstarsi startujący byli po 70'tce! Ich determinację i zaangażowanie było widać w każdym pojedynku, co świadczyło, że dla nich wiek to tylko liczba, a judo to nieprzemijająca pasja.

Warszawskie zawody Pucharu Europy Weteranów 2024 stały na wysokim poziomie, ponieważ 13 reprezentacji zdobyło przynajmniej 1 złoty medal, natomiast polska reprezentacja judoków okazała się najlepszą zdobywając łącznie 13 złotych, 12 srebrnych i 8 brązowych medali.

W niedzielę po zawodach odbył się Training Camp, który był okazją dla judoków do wspólnego treningu, obserwacji i uczenia się od siebie nawzajem.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom za niezapomniany weekend pełen sportowej pasji!

Zobaczmy ponownie uchwycone turniejowe momenty.

Sprawdź lokalizację na mapie