null

„Kibicujmy razem” finalistom finałów turnieju Roland Garros!

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Grafika promująca strefę kibica podczas finału Roland Gaross
Grafika promująca strefę kibica podczas finału Roland Gaross

Już w ten weekend finał Rolanda Garrosa! Zapraszamy Was do strefy kibica pod Pałacem Kultury i Nauki (od strony Kinoteki), w dniach 8-9 czerwca, gdzie będziecie mogli śledzić zmagania finałowe najlepszych tenisistów i tenisistek.

Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie czekać na Was wiele atrakcji m.in. strefa animacji przygotowana przez Aktywną Warszawę i Polski Związek Tenisowy. Będziecie mogli zagrać w tenisa pod okiem instruktora, który pokaże Wam podstawy gry. 

Harmonogram:

  • 8 oraz 9 czerwca strefa animacji będzie dostępna w godzinach: 13:00 – 17:00
  • 8 czerwca o 15:00 - finał singla kobiet
  • 9 czerwca o godzinie 15:00 - finał singla mężczyzn

Iga Świątek broni tytułu sprzed roku

Historia turnieju sięga 1891 roku. Turniej w Paryżu zaliczany jest do jednego z czterech turniejów Wielkiego Szlema. Tradycyjnie rozgrywany jest na przełomie maja i czerwca. Tytułu sprzed roku wśród kobiet broni Iga Świątek. Wśród mężczyzn rok temu najlepszy okazał się Novak Djoković. Niestety, ale nr 1 męskiego tenisa nie obroni tytułu, gdyż w poniedziałek doznał urazu kolana. 

French Open rozgrywany jest na mączce. 

Warszawski Wielki Szlem

Pasjonatom tenisa przypominamy, że w niedzielę (9 czerwca) na kortach Legia Tenis odbędzie się trzecie spotkanie wchodzące w skład cyklu “Warszawskiego Szlema”. Turniej będzie rozgrywany w godzinach 9:00-22:00. Szczegóły wydarzenia.

Organizatorem rozgrywek jest Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, Legia Tenis&Golf, Gran Prix Mazowsza, Dzielnica Bielany.

Zapraszamy do Akademii Tenisa w Ośrodku Hutnik

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z tenisem, zapraszamy do Akademii Tenisowej w Ośrodku Hutnik. Szczegóły dotyczące Akademii Tenisa. 

Aktywna Warszawa zaprasza na swoje korty tenisowe we wspomniany wyżej Ośrodku Hutnik i Ośrodku Solec. Przypominamy, że w Ośrodku Solec swoje pierwsze kroki w tenisie stawiała Iga Świątek.