null

XXIV Letnie Igrzyska Głuchych Caxias Do Sul 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zawodnicy MKSN Mazowsze powołani do kadry na Igrzyska pozujący do zdjęcia

W dniach 1-15 maja 2022 odbywają się w Caxias Do Sul (Brazylia) XXIV Letnie Igrzyska Głuchych, największe święto i najbardziej prestiżowa impreza sportowa osób niesłyszących, która planowana była na rok 2021.

Na ostatnich XXIII Letnich Igrzyskach Głuchych Polacy wywalczyli 11 medali, w tym 1 złoty, 3 srebrne i 7 brązowych. Igrzyska Głuchych organizowane są systematycznie, w cyklu czteroletnim, począwszy od 1924 roku.  Polacy po raz pierwszy wzięli w nich udział w 1924 roku w Paryżu, zdobywając srebrny medal w sztafecie 4 x400m.

W kadrze narodowej znaleźli się jak poprzednio zawodnicy z warszawskich klubów (Wars Warszawa, IG Warszawa, Mazowsze Warszawa). Będą startować w  ośmiu dyscyplinach: judo, kolarstwie, pływaniu, piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, piłce nożnej kobiet i mężczyzn oraz koszykówce kobiet i mężczyzn. Najliczniejsza grupa warszawskich zawodników na co dzień reprezentuje Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących „Mazowsze”. Stanowią oni głównie trzon zespołów piłki nożnej kobiet oraz piłki siatkowej mężczyzn.

Baner logo 24 Letnich Igrztysk Głuchcych z maskotką

 

 

Wyniki sportowej rywalizacji można śledzić na stronie deaflympics2021. Pierwsze konkurencje oraz pierwsze zwycięstwa naszych zespołów w meczach grupowych już za nami.

Naszym zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!