null

Trwają zapisy na Bieg SGGW

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczestnicy Biegu SGGW podczas biegu.
Autor: Marcin Selerski

Najwyższa pora żeby zebrać owoce pracy na treningach i powalczyć o medale. Trwają zapisy do kolejnej edycji Biegu SGGW rozgrywanego na Ursynowie. Impreza odbędzie się 15 maja.  
Choć od poprzedniej edycji Biegu SGGW minęło niecałe pół roku, to czas spotkać się ponownie na starcie. Tak jak na wiosnę wracają ptaki, tak na tradycyjny wiosenny termin wrócił bieg rozgrywany na warszawskim Ursynowie.  Zawody odbędą się na terenie „Starego Kampusu”, który jest idealnym miejscem, żeby przenieść się na łono na natury oraz wyłonić zwycięzców rywalizacji.

 Uczestnicy będą mieli szansę sprawdzenia się na przełajowej trasie liczącej ok. 5 km. W programie znajdą się też biegi dla dzieci na dystansach od 200 m do 1 km - w zależności od rocznika. Na wszystkich czekać będą atrakcyjne medale, które staną się ozdobą w kolekcji wielu biegaczy.

Cieszymy się, że nasz bieg wraca na swój termin, bo jesienna data była nieco związana z ograniczeniami i brakiem możliwości organizowania zawodów. Wierzymy, że frekwencja i pogoda dopiszą, a uczestnicy liczne stawią się starcie. Nasz bieg jest dobrą odskocznią od walki o rekordy podczas biegów ulicznych, ale też możliwością sprawdzenia się. Biegi przełajowe mają swój unikalny charakter i jeśli ktoś nie próbował, to jest do tego okazja - powiedział Artur Słomka, organizator imprezy.

Ubiegłoroczny Bieg SGGW na głównym dystansie w zeszłym roku ukończyło 171 osób. Obsada była bardzo mocna, a zwycięzcami zostali maratończyk Dariusz Nożyński z czasem 17:27 i studentka SGGW - Aleksandra Płocińska z wynikiem 18:45. Nie tak dawno biegaczka brała udział też w Akademickich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Portugalii.

Zapisy trwają do 11 maja lub do wyczerpania miejsc. Limit uczestników w biegu głównym wynosi 400 osób, a w biegach dzieci 150. Wpisowe wynosi 30 zł za bieg główny i 20 zł za biegi towarzyszące. Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale.
W ramach rywalizacji rozegranie zostanie też trzeci rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. Organizatorzy przewidzieli również klasyfikacje dla Najlepszych mieszkańców Ursynowa oraz dla Najlepszych studentów, pracowników i absolwentów SGGW.

Start biegu głównego nastąpi 15 maja o godzinie 13:30. Wcześniej rozegrane zostaną biegi dla dzieci. Biuro zawodów czynne będzie od godzinny 10 i znajdować będzie się na terenie starego kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 166.
Organizatorem wydarzenia jest AZS SGGW i AZS Warszawa. Partnerami wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, oraz Print Plus. Projekt współfinansowany jest przez m.st. Warszawa.
Strona wydarzenia/zapisy : http://azs.sggw.pl/biegsggw/

Harmonogram: 15 maja 2022 (niedziela)
10.00 – 11.30 – biuro zawodów, odbiór pakietów startowych biegi dzieci
10.00 – 13.00 – biuro zawodów, odbiór pakietów startowych bieg główny
12.00 – Start biegu dzieci z rocznika 2015 i młodszych (dystans ok. 200m)
12.15 – Start biegu dzieci z roczników 2010-2014 (dystans ok. 400m)
12.30 – Start biegu dzieci z roczników 2005-2009 (dystans ok. 1km)
13.00 – Dekoracja najlepszych w biegach dzieci
13.30 – Start biegu głównego na dystansie ok. 5 km (trasa o charakterze przełajowym)
14.15 – Dekoracja zwycięzców biegu głównego