null

Puchar Świata w szermierce na wózkach „Szabla Kilińskiego”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.07.2022 09:00 - 11.07.2022 19:00
Dwóch szermierzy na wózkach w trakcie pojedynku.
Autor: IKS AWF

W związku z organizacją w Warszawie Pucharu Świata w szermierce na wózkach „Szabla Kilińskiego” w dniach od 6 do 11 lipca 2022 roku będą gościć w stolicy czołowi światowi szermierze na wózkach. Będzie to już XXI edycja tego turnieju, który nieprzerwanie od 2001 organizuje w Warszawie Integracyjny Klub Sportowy AWF. Do udziału w Imprezie akces zgłosiło ponad 140 zawodników z 24 państw. O medale i główne trofea - repliki szabli Kilińskiego - nie będzie więc łatwo, a dla szermierzy starego kontynentu turniej będzie jednocześnie  sprawdzianem formy sportowej przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy i przed rozpoczynającym się w wrześni okresem kwalifikacji paraolimpijskich do Paryża 2024. Wstęp na imprezę jest wolny od opłat. Kibicujmy razem biało-czerwonym.

Tegoroczne zawody Pucharu Świata w szermierce na wózkach z podziałem na rodzaj broni, płeć oraz kategorie niepełnosprawności po raz kolejny przeprowadzone zostaną w hotelu Airport Okęcie mieszczącym się przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24 w Warszawie. Finałowa Gala, w trakcie której indywidualni zwycięzcy nagrodzeni zostaną głównymi trofeami zawodów (szablami Kilińskiego), odbędzie się w sobotę 9 lipca o godz. 18:00. 
Szermierczą rywalizację z udziałem licznej reprezentacji Polski, można będzie śledzić na Facebooku wydarzenia (www.facebook.com/szablakilinskiego), profilu Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa (https://www.facebook.com/iks.awf), a także na oficjalnej stronie internetowej (www.szablakilinskiego.pl).

Impreza międzynarodowa pn. Puchar Świata w szermierce na wózkach „Szabla Kilińskiego” jest współfinansowana ze środków m. st. Warszawy.