null

Puchar Polski i zaraz 5. kolejka 1 ligi piłki ręcznej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Piłkarz ręczny podczas meczu.

W przeciągu czterech dni szczypiorniści AZS Uniwersytetu Warszawskiego rozegrają dwa spotkania we własnej hali. Podopieczni trenera Piotra Obrusiewicza będą musieli umiejętnie rozłożyć siły.

W środowy wieczór „azetesiacy” zagrają mecz w Finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Rywalem AZS UW będzie niepokonany lider 1 ligi gr. C – Jurand Ciechanów. Zwycięzca tego pojedynku awansuje do rozgrywek na szczeblu centralnym, gdzie będzie okazja do zmierzenia się z zespołami z PGNiG Superligi. Jest więc o co walczyć. Mecz odbędzie się 20 października o godzinie 19:30 w hali przy ul. Banacha 2a.
AZS szybko będzie musiał zregenerować siły, bo już w weekend podejmować będzie we własnej hali Anilanę Łódź. Ligowe starcie w ramach 5. kolejki 1 ligi wydaje się być bardzo wyrównane, bo zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Trzecie miejsce zajmują „azetesiacy” z dorobkiem 6 punktów, a tuż za nimi plasuje się Anilana z 6 punktami na koncie. Początek rywalizacji 23 października o godzinie 15.
W minionej ligowej kolejce stołeczna drużyna pokonała na wyjeździe ROKiS Radzymin aż 48:28. W dobrej dyspozycji jest najlepszy strzelec AZS UW Dawid Szpejna, który na koncie ma 27 trafień i znajduje się w czołówce klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników.
Zadanie finansowane ze środków m.st Warszawy.