Porażka na rozpoczęcie sezonu futsalistek AZS SGGW w 1 lidze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zawodniczki grające w futsal.
Autor: Marcin Klimczak

Nietypowym jak na futsal wynikiem 0:1 zakończyły się akademickie derby pomiędzy AZS SGGW i AZS UWM Olsztyn. Uczelnia z Ursynowa sezon rozpoczyna od małego falstartu, ale ich plan na sezon nie ulega zmianie.

Spotkanie było bardzo wyrównane i od początku zespoły dbały o to by nie stracić bramki. Dogodne próby zmiany wyniku kończyły się strzałami niecelnymi, albo na posterunku były dobrze spisujące się bramkarki: Julia Krzyczkowska w drużynie AZS SGGW i Aleksandra Kojadyńska między słupkami AZS UWM Olsztyn.
Jedyna bramka niedzielnego spotkania w hali przy ul. Ciszewskiego padła w 32 minucie. Po szybko przerwanej akcji zawodniczek AZS SGGW w sytuacji sam na sam ze stołeczną bramkarką znalazły się dwie olsztynianki. Uderzać mogła już Julia Klonowska, ale podała jeszcze na prawą stronę. Blisko przecięcia toru lotu piłki była Krzyczkowska, ale ofiarnym wślizgiem gola zdobyła Anna Siwicka.
W końcówce meczu zaatakowało AZS SGGW, a uderzały Emilia Wiaderna oraz Zuzanna Trojanowska, jednak rezultat nie uległ zmianie. Drużyna, która w ostatnim sezonie grała jeszcze w kobiecej Ekstralidze rozgrywki rozpoczęła bez punktów, choć ich celem wciąż jest powrót do najwyższej fazy rozgrywkowej. W następnej kolejce 1 ligi AZS SGGW czeka wyjazdowy mecz ze Zdrowiem Garwolin.

AZS SGGW: Julia Krzyczkowska (Natalia Betlińska), Barbara Mac, Marta Krukowska, Eliza Stawicka, Agata Pochroń (kpt) – Zuzanna Majewska, Barbara Łoniewska, Zuzanna Trojanowska, Magdalena Sztukiewicz, Wiktoria Porębksa, Emilia Wiaderna

Zadanie współfianansowane ze środków m.st Warszawy.