null

Legia Warszawa – Polski Cukier Avia Świdnik

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W najbliższą sobotę, 9 października, siatkarze Legii Warszawa podejmować będą u siebie zespół Polski Cukier Avia Świdnik. Pojedynek rozpocznie się o godz. 17 w hali OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2A. Stawką spotkania dla legionistów będzie odniesienie pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach TAURON 1. Ligi.

Po dwóch spotkaniach, siatkarze warszawskiej Legii w swoim debiutanckim sezonie TAURON 1. Ligi zdobyli 1 punkt. W spotkaniu ostatniej kolejki rozgrywanym w Częstochowie legioniści ulegli drużynie Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (25:22, 27:29, 25:21, 23:25, 15:9). Zwycięstwo w tym zaciętym spotkaniu było na wyciągnięcie ręki. Tie-break zaczął się dla legionistów doskonale, dwa asy serwisowe Kacpra Bobrowskiego oraz udane ataki Arkadiusza Żakiety wyprowadziły Wojskowych na 4 punktowe prowadzenie 7:3. Nagle tryby się zacięły, stołeczni siatkarze „stanęli”, a rywale w dużej mierze dzięki skutecznej grze blokiem Mateusza Zawalskiego zaczęli punktować, wygrywając ostatecznie tego seta do 9. Na pocieszenie „pozostał” premierowy punkt na tym poziomie rozgrywek. Warto przypomnieć słowa trenera Mateusza Mielnika, który zna pierwszoligowy poziom i wie jak duża przepaść dzieli rozgrywki 2 i 1 ligi, dlatego – „Cel na ten sezon stanowi utrzymanie się i to bez względu na: styl gry, liczbę punktów, miejsce, które zajmiemy czy moment, w którym to osiągniemy. Może to być nawet ostatnia kolejka.”

Po roku gry przy pustych trybunach, w końcu można przyjść i osobiście wspomóc siatkarzy warszawskiej Legii w walce o swoje pierwsze zwycięstwo na poziomie TAURON 1.Ligi. Najlepsza okazja już w najbliższą sobotę. Pojedynek z Avią Świdnik rozpocznie się o godz. 17 w hali OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2A. 

TAURON 1.Liga
Legia Warszawa – Polski Cukier Avia Świdnik
sobota, 9 października, godz. 17:00
hala OSiR Mokotów, ul. Niegocińska 2A.

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.