null

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W miniony weekend w Białymstoku odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce. Są to jednocześnie  Mistrzostwa Polski do lat 17. Bardzo dobrze zaprezentowali zawodnicy stołecznego Klubu Szermierzy Warszawianka.

Bezkonkurencyjni w tym roku okazali się szpadziści. Złoty medal w szpadzie męskiej wywalczyła drużyna walcząca w składzie:

- Wojtek Marczak,
- Nuri Keshk,
- Jan Brzezowski,
- Maciej Szubstarski

Tym razem na najbliższym stopniu  podium zdobywając brązowe medale stanęły koleżanki naszych mistrzów - szpadzistki Klubu Szermierzy Warszawianka, który walczyły w składzie:

- Patrycja Radwan,
- Maria Ciszczoń,
- Melania Prina Cerai,
- Maria Wilanowska

W ten sposób drugi raz od 2016 roku, wszyscy startujący zawodnicy z Klubu Szermierzy Warszawianka zdobyli conajmniej jeden medal w tej imprezie.

Wielkie brawa dla naszych mistrzów, oraz gratulacje dla przygotowujący ich trenerów, wspierających rodziców oraz wszystkich kibiców.

Informacje dotyczące Olimpiady Młodzieży.