Etnoliga 23 startuje na Pradze Północ

Etnoliga to autorska liga piłki nożnej dla dorosłych, którzy chcą uprawiać sport w przyjaznej atmosferze, manifestując sprzeciw wobec rasizmu, seksizmu i homofobii. Od kilku lat liga jest realizowana w ramach programu „Aktywny Warszawiak”. W 2020 r. została uznana przez UEFA za najlepszy projekt w amatorskim futbolu w Europie.

Termin 23 edycji: 26 września – 5 grudnia 2021 (niedziele), godz. 10-18.
Miejsce: Hala sportowa DOSiR-Prawy Brzeg ul. Jagiellońska 7, Dzielnica Praga Północ, Warszawa.
Warunki: Na miejscu dostępne są przebieralnie z prysznicami. Organizator zapewnia sędziów, opiekę medyczną oraz wodę pitną.
Informacje i zgłoszenia drużynowe: www.etnoliga.org(otwiera się w nowej karcie),  https://www.facebook.com/etnoliga(otwiera się w nowej karcie)
Opłata: Bezpłatnie.
Składy: 6 zawodników w tym bramkarz, minimum 2 kobiety na boisku.
Schemat rozgrywek: system każdy-z-każdym (ligowy).
Dodatki: Projekt ma charakter sportowo-społeczny: każdy zespół zespół powinien pomagać w organizacji rozgrywek. 17 października przewidziany jest dzień wolontariatu, podczas którego drużyny zorganizują zajęcia dla dzieci uchodźczych.
Patronat honorowy: Prezydent m.st. Warszawy.
Finansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Unia Europejska (Program DEAR).