null

Dziki wygrywają na nowy rok

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Koszykarze drużyny Dziki Warszawa.

Dziki Warszawa zwycięstwem zakończyły pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego pokonali rezerwy ekstraklasowego Startu Lublin 71:66.

Zespół z Lublina do Warszawy przyjechał wzmocniony zawodnikami regularnie łapiącymi się do pierwszej drużyny Startu - Damianem Jeszke I Bartłomiejem Pelczarem. Do stolicy nie przyjechał za to jeden z liderów ekipy z Lubelszczyzny - Karol Obarek.

Dziki z kolei do niedzielnej rywalizacji przystąpiły bez Piotra Pamuły, ale za to z kolejnym debiutantem w składzie - Rafałem Komendą. Nowy podkoszowy Dzików do zespołu dołączył z Anwilu Włocławek. Komenda uzupełni rotację podkoszową warszawskiego zespołu i z pewnością pomoże w walce na tablicach.

Początek spotkania wcale nie zapowiadał zwycięstwa gospodarzy. Zespół z Lublina lepiej rozpoczął mecz zarówno w obronie jak i w ataku. Dodatkowo, Dziki nie potrafiły wyregulować swoich celowników, czego efektem było szybkie prowadzenie gości 8:2. Gospodarze obudzili się dopiero przed końcem pierwszej kwarty i za sprawą celnych rzutów Grochowskiego, Nowakowskiego oraz Łączyńskiego dogonili lublinian na jeden punkt.

Druga kwarta to dużo siłowej walki na tablicach oraz wyrównana rywalizacja w ataku. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na kilkopunktowe prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się remisowym wynikiem 33:33.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak końcówka pierwszej. Na parkiecie wolskiej hali Koło kibice obserwowali dużo walki, sporo emocji, ale też i kilka strat i odrobinę nieskuteczności. Pod koniec trzeciej kwarty za sprawą Damiana Jeszke i Norberta Ziółko lublinianie odskoczyli gospodarzom na pięć punktów i w lepszych nastrojach podchodzili do ostatniej części gry.

Ostatnia kwarta przysporzyła kibicom ogrom emocji. Dziki ponownie odrobiły stratę punktową do lublinian, a za sprawą celnych rzutów zza łuku Przemysława Kuźkowa oraz Bartosza Majewskiego warszawianie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Ostatecznie po końcowej syrenie na tablicy widniał wynik 71:66 dla gospodarzy.