null

Siatkarki JHN AZS Warszawa przed szansą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.01.2022 17:00 - 22.01.2022 19:32
Zawodniczki JHN w trakcie meczu.
Autor: Fabíola Bentz

Nie widać końca zwycięskiej serii siatkarek JHN AZS Warszawa. Po sześciu wygranych spotkaniach z rzędu popularne „Gwiazdeczki” plasują się na czwartej pozycji w tabeli, tracąc cztery punkty do wiceliderek - AZS UMCS Lublin. W sobotę dojdzie do bezpośredniego spotkania obu ekip i ta różnica może jeszcze stopnieć.

Mecz 15 kolejki II ligi oraz akademickie derby zapowiadają się bardzo emocjonująco. W pierwszej rundzie górą były azetesiaczki z Lublina wygrywając po zaciętym pojedynku 3:1. Tie break wisiał w powietrzu, ale ostatecznie czwarty set wygrały gospodynie 28:26. Teraz stołeczne siatkarki na pewno będą chciały wziąć rewanż.

Za gospodyniami przemawia długa passa wygranych meczów. Przed tygodniem zawodniczki JHN AZS Warszawa zwyciężyły na wyjeździe z Chemikiem Olsztyn 3:1, a ich najbliższe rywalki identycznym stosunkiem pokonały Ósemkę Olsztyn. Podopieczne trener Agaty Szustowicz ostatni raz u siebie przegrały 13 listopada 2021 roku z Nike Węgrów (1:3). Od tego czasu trwa ich marsz w górę tabeli. Wciąż mają realne szanse na zajęcie drugiego miejsca w tabeli i awansu do turnieju półfinałowego.

Teraz wszystko jest możliwe, co nas bardzo cieszy. Po dobrych występach jesteśmy na czwartym miejscu i ciągle jesteśmy w grze w walce o awans. Jesteśmy głodne punktów i w kolejnych meczach będziemy walczyć o każdą piłkę oraz grać z wielką radością – mówiła Katarzyna Maj, kapitan JHN AZS Warszawa.

Spotkanie pomiędzy JHN AZS Warszawa i AZS UMCS Lublin odbędzie się w sobotę 22 stycznia w hali OSiR Włochy przy ul. Gładkiej. Początek meczu o godzinie 17. Dla kibiców wstęp wolny. Ze spotkania planowana jest transmisja internetowa.

Wydarzenie współfiansowane ze środków m.st Warszawy.