null

Mecz na szczycie ekstraklasy piłki wodnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwóch zawodników piłki wodnej w trakcie meczu.

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie aktualnego mistrza Polski z wicemistrzami kraju. W zeszłym sezonie drużyny AZS Uniwersytetu Warszawskiego i Polonii Bytom zdominowały krajowe rozgrywki, ale ostatecznie więcej powodów do radości mieli azetesiacy.

Ubiegły sezon stał pod znakiem zaciętej rywalizacji klubów z Warszawy i Bytomia. Niespodziewanie AZS UW debiutujący na poziomie ekstraklasy stanął na drodze Polonii zmierzającej do obrony tytułu mistrzów Polski. Dodatkowo azetesiacy pokonali ich też w finale Pucharu Polski. Z pewnością teraz waterpoliści z Górnego Śląska będą chcieli zrewanżować się stołecznej ekipie za tamte niepowodzenia.
Drużyny będące jednymi z faworytów rozgrywek spotykają się już w 2. kolejce. W pierwszym swoim meczu AZS UW pewnie pokonał UKS Neptun Łódź 26:6, a Polonia Bytom rozgromiła u siebie Arkonie Szczecin 29:5. To sygnał, że oba kluby są dobrze przygotowane do ligowych potyczek. Na potniecie kogoś z tej dwójki czekają już kolejne drużyny.


- Sezon zapowiada się bardzo ciężki i uważam, że będzie nieco inny niż ten poprzedni. Moim zdaniem aż sześć drużyn może powalczyć o mistrzostwo, a tego jeszcze chyba nie było. Oczywiście wszystko jest w naszych rękach, tylko musimy się skupić na treningach , bo jesteśmy gotowi na każdego rywala – mówił Jakub Bednarek, trener waterpolistów AZS UW.


Spotkanie pomiędzy AZS Uniwersytetem Warszawskim a Polonią Bytom odbędzie się w sobotę 23 października na pływalni Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM. Początek meczu o godzinie 21. Wstęp dla kibiców wolny.
Zadanie dofinansowane ze środków m.st Warszawy.