null

Mecz Ekstraklasy Piłki Wodnej Mężczyzn

Drukuj otwiera się w nowej karcie

AZS Uniwersytet Warszawski – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki
Akademickie derby rozpoczną drogę po tytuł
Po przygodzie z europejskimi pucharami czas na obronę tytułu mistrzów Polski. Piłkarze wodni AZS Uniwersytetu Warszawskiego na inaugurację sezonu zmierzą się w akademickich derbach z UKS Neptun Uniwersytet Łódzki.

Cztery kwarty, dwie drużyny liczące po siedmiu zawodników i tylko 30 sekund na przeprowadzenie płynnej akcji. Na początek taka wiedza wystarczy by w sobotę, o godzinie 20:30, wybrać się na pływalnie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM i wspierać stołecznych azetesiaków.
W zeszłym sezonie obie drużyny nie spotkały się rozgrywkach ekstraklasy, gdyż rywalizowały w innych grupach. Będący beniaminkiem AZS UW spisywał się wtedy na tyle dobrze, że wywalczył awans do czwórki walczącej o mistrzostwo i zdobył złoto. Natomiast łodzianie musieli walczyć o utrzymanie w krajowej elicie.

Faworytem spotkania wydają się być więc gospodarze, którzy pod koniec września rywalizowali we włoskiej Savonie w pierwszej rundzie eliminacji do Europejskiej Ligi Mistrzów. Chociaż przegrali cztery mecze, a piąty nie doszedł do skutku, to ich zdaniem była to dobra lekcja.

Zebraliśmy duże doświadczenie, bo mogliśmy zagrać z drużynami, które mają w składzie mistrzów świata i olimpijczyków. Zobaczyliśmy, jaka jest przepaść między nami i wiemy, nad czym trzeba pracować. To wynika jednak z wielu rzeczy, bo tam grają zawodnicy, którzy trenują dwa razy dziennie i żyją z uprawiania tego sportu. Dopóki nie będzie stabilnego finansowania to pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Był to jednak super czas i super okres przygotowujący do ekstraklasy – opowiadał Jakub Bednarek, trener AZS UW.

Spotkanie odbędzie się 9 października. Na trybunach przy ul. Trojdena 2 zasiąść będą mogli kibice, wypełniając pływalnię w 50 procentach. Zapowiada się wiele emocji.

Zadanie jest dofinansowane ze środków m.st Warszawy.