null

65. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sześciu kolarzy jadących polną drogą.
Autor: SWiRS Mazovia Team

65. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odbędzie się w dniach 27 – 30 lipca wg programu:

27.07 TERESIN
28.07 GRODZISK MAZOWIECKI
29.07 PŁOŃSK
30.07 KOZIENICE

i harmonogramu:

12.00 prezentacja ekip / teams presentation 
13.00  start do etapu/ real start
16.45  ceremonia nagradzania zwycięzców / stage awards
Organizowany jest od 1951 roku staraniem mazowieckich działaczy kolarskich w samym środku  Europy, w hierarchii wyścigów  kolarskich w Polsce drugi po Tour de Pologne. Trasa wyścigu przebiega głównie na Mazowszu. 
     

Od 2000 r. umieszczony w kategorii 2.2 UCI, co oznacza zawody rangi światowej. Startować tu mogą kolarze zawodowi, ale także najlepsi amatorzy posiadający licencję związków krajowych (w ten  sposób szansę na rywalizację mają polskie ekipy).

Ukształtowanie naszego regionu nadaje jednocześnie charakter wyścigowi, a jego cechy to szybkość, walka o sekundy, widowiskowe ucieczki, co stwarza dramaturgię i emocje, dla zawodników i kibiców.

Spikerami, tworzącymi wspaniałą atmosferę, są znani dziennikarze sportowi:   
z Eurosportu Tomasz Jaroński i Stanisław Brzósko.

Impreza jest niezwykle popularna wśród kibiców, budzi emocjonalne zaangażowanie bowiem można z bliska obserwować „kuchnię kolarską” w czasie przygotowań do startu i po mecie każdego etapu. Organizator nie stwarza tu barier, a sama impreza nie jest biletowana.
Do wyścigu zgłosiło się 18 świetnych zagranicznych ekip m.in. narodowa z Niemiec, TUFO –Paradus Prostejov, P&S Benotti, Team COOP, KUWAIT PRO Cycling, Epronex Hungary oraz 8 polskich z HRE Mazowsze Serce Polski.


Wszystkie informacje – trasa, szczegółowy program etapów, historia wyścigu – dostępne są na stronie http://mazovia-team.pl/dookolamazowsza/

Do zobaczenia na mazowieckich trasach.