null

44. Maraton Warszawski już w ten weekend!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczestnicy Maratonu Warszawskiego w trakcie biegu przez most Świętokrzyski.

Ostatnia niedziela września będzie stała pod znakiem 44. Maratonu Warszawskiego i biegów towarzyszących – Mini Maratonu, Bridgestone Sztafety Maratońskiej oraz po raz pierwszy w historii, Pekao S.A. Warszawskiej Dychy. To prawdziwa uczta dla entuzjastów biegania.

Maraton Warszawski to święto biegaczy. Jako jeden z nielicznych maratonów na świecie odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. Organizatorzy zapraszają wszystkich do kibicowania na żywo na trasie lub w miasteczku biegacza przy popularnych “Fontannach”. Tam, w niedzielę, w godzinach 9:00-15:30 bić będzie serce Warszawy.

Maraton biegnie bardzo spektakularnymi trasami takimi jak Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawska Praga... Bardzo się cieszę, że Fundacja i my, jako miasto stołeczne Warszawa, możemy wspólnie realizować inne takie i inne wydarzenia – mówi Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawa.

Atrakcje dla biegaczy i kibiców

Udział we wszystkich biegach rozgrywanych w ramach 44. edycji Maratonu Warszawskiego zadeklarowało już blisko 8000 biegaczy z niemal 60 krajów. Organizatorzy zadbali o każdy aspekt zawodów: od strefy targów i biura zawodów, przez atestowaną trasę, aż po ogromne miasteczko biegacza w Multimedialnym Parku Fontann, w którym czas spędzą całe rodziny. W weekendowym programie przewidziane są zarówno biegi dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

Na trasie zawodów będzie znajdować się aż 17 punktów kibicowania, na których będzie można wspierać swoich bliskich. Wiele atrakcji czeka również przed wydarzeniem. W Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Targi Sport&Fitness, a biegacze będą odbierać swoje pakiety startowe. Expo i Biuro Zawodów funkcjonować będą w piątek 23 września w godzinach 14:00-20:00 oraz w sobotę w godzinach 10:00- 18:00. W programie m.in.: targi sprzętu sportowego, prezentacja faworytów i spotkanie z pacemakerami. Pojawi się także ekspert, który dokładnie omówi trasę 44. Maratonu Warszawskiego.

Mini Maraton Warszawski

Na dzieci i młodzież, które chcą poczuć smak rywalizacji i przede wszystkim dobrej, sportowej zabawy czeka Mini Maraton - bieg pod hasłem “Mały Wielki Bieg”. Mini Maraton powstał by kształtować dobre nawyki wśród dzieci i młodzieży. Bieg podzielony jest na 7 kategorii - w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach. Zawody odbędą się w sobotę, 24 września na terenie Ośrodka Polonia, ul. Konwiktorska 6. Limit wieku uczestników wynosi 17 lat.


44. Maraton Warszawski jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.