null

19. Bieg po Nowe Życie startuje już za dwa dni

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczestnicy Biegu po Nowe Życie.

Sobota będzie należeć do transplantologii! To już dziewiąta wizyta wydarzenia w stolicy. Tak jak w zeszłym roku odbędzie się ono w pięknych plenerach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.  

Uczestnicy Biegu po Nowe Życie spotkają się tradycyjnie w marszu nordic walking, marszu sztafetowym, w którym każda z trzech osób z zespołu pokona symboliczny dystans 1 km. W sztafetach zobaczymy przede wszystkim osoby po przeszczepieniu narządów, a także znane osoby ze świata sportu, muzyki czy filmu i teatru wpierające od lat ideę świadomego dawstwa. Na starcie pojawią się między innymi: Przemysław Saleta, Piotr Rubik, Rafał Zawierucha, Kamila Kamińska, Rafał Cieszyński, Cezary Trybański, Anita Jańcia, Małgorzata Potocka, Rafał Mroczek, Katarzyna Dąbrowska, Michał Olszański, Agnieszka Rylik, czy Olga Kalicka. Na trasie nie zabraknie również autorytetów polskiej medycyny transplantacyjnej, koordynatorów transplantacyjnych oraz przedstawicieli partnerów inicjatywy. W 19. Biegu wezmą udział między innymi prof. Roman Danielewicz – prezes PTT i kierownik programu "Żywy dawca nerki", prof. Mariusz Kuśmierczyk z warszawskiego UCK WUM, prof. Zbigniew Włodarczyk – transplantolog, dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, prof. Sławomir Nazarewski – transplantolog z Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM w Warszawie i prof. Marek Jemielity – transplantolog ze Klinicznego Szpitala Przemienienia Pańskiego, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Gościem specjalnym Biegu będzie prof. Marian Zembala – dyrektor naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

19. Bieg po Nowe Życie zaprasza 18 września do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Początek o 11:00. Widzowie będą mogli obejrzeć Bieg po Nowe Życie za pośrednictwem ONET.pl. Transmisja na stronie głównej portalu rozpocznie się także o 11:00. – Tomasz Furtak, rzecznik prasowy Biegu po Nowe Życie, tel. 608 503 122  |  www.transplantologia.info