null

11.Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar „WARSA i SAWY”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
dwoje zawodników z akrobatyki sportowej wykonujący figurę polegającą na wyrzucie do góry

Warszawsko-Mazowiecki Związek Sportów Gimnastycznych, przy współpracy Centrum Sportu Wilanów, organizuje już po raz jedenasty Turniej o Puchar „Warsa i Sawy” w Akrobatyce Sportowej.

Zawody zostaną przeprowadzone w dniach 10-12 września br. w Hali Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26 w Warszawie, przy zachowaniu rygorów sanitarnych, z częściowym udziałem publiczności. Będziemy gościć ok. 180 zawodniczek i zawodników z Azerbejdżanu, Francji, Niemiec i Ukrainy oraz z czołowych polskich klubów. Konkurencje zostaną rozegrane w czterech kategoriach wiekowych: 10-16 lat, 11-18 lat, 12-19 lat i seniorskiej. Zawodnicy zaprezentują się w pięciu konkurencjach akrobatyki sportowej: dwójkach kobiet, trójkach kobiet, dwójkach mężczyzn, czwórkach mężczyzn i dwójkach mieszanych.

Przez trzy dni będzie można na żywo - śledząc transmisję online na stronie http://www.rell.tv/wp/live2/ - oglądać pokazy akrobatyczne na światowym poziomie. Zespoły wykonują układ statyczny, w którym dominują elementy siłowe, wytrzymałościowe np. podnoszenia, wagi, trzymania, stójki, piramidy; układ dynamiczny, w którym ćwiczenie jest oparte na ruchu np. skoki, salta, śruby, itp. oraz układ mieszany. Wszystko musi zachować rytm, zgranie, harmonię ruchów, synchronizację i zgodność z muzyką. Każdy zespół zaprezentuje dwa układy: statykę i dynamikę.

 

Program zawodów:

Piątek 10 września godz. 11.00 - 18.00 I runda

Sobota 11 września godz. 11.00 - 18.00 II runda

Niedziela 12 września godz. 10.00 - 15.00 FINAŁY